Gimnazjum Publiczne w Luzinie
Strona główna | Sprawy uczniowskie | Nasze osiągnięcia
O szkole
Informacje
Sprawy uczniowskie
Przedmioty
Sport
Ciekawe strony
Kontakt
.
 
Artykuły
Rok szkolny 2008/2009
Osiągnięcia w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2008/2009


1. VII Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej - finał wojewódzki - I miejsce oraz nagroda specjalna Rady Chórów Kaszubskich
2. IV Pomorski Konkurs Pieśni Bożonarodzeniowej - I miejsce
3. Ponadwojewódzki Konkurs IPN - 8 miejsce
4. Powiatowy Turniej Formacji Tanecznych - II miejsce
5. Wojewódzki Konkurs Plastyczno - Literacki " Zëcé i przigódë Remúsa"- I miejsce
6. Ogólnopolski Konkurs " Poznaj Polskę 2009" - tytuł finalisty
7. Ogólnopolski Konkurs Historyczny " Na drodze ku wolności - społeczeństwo polskie w latach 80 XX wieku" - tytuł finalisty
8. Wojewódzki Konkurs Geograficzny - tytuł finalisty
9. Wojewódzki Konkurs Historyczny - tytuł finalisty
10. Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej - III miejsce
11. Wojewódzki konkurs " Rodno Mowa" -II miejsce i wyróżnienie w etapie gminnym
12. Powiatowy Konkurs Plastyczny " Serce masz tylko jedno" - II miejsce
13.Konkurs " Sacrum w literaturze" - III miejsce
14.Powiatowy konkurs fotograficzny - III miejsce
15. Konkurs " Zachowaj trzeźwy umysł" - II miejsce
16. Wojewódzki konkurs plastyczny " Zagrożenia w gospodarstwach rolnych"- wyróżnienie
17. Powiatowy konkurs plastyczny " Piękno Ziemi Kaszubskiej" - I miejsce

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2008/2009

1. Biatlon Letni - Mistrzostwa Międzywojewódzkie - srebrny medal
2. Biatlon Letni - Mistrzostwa Województwa - złoty medal
3. Biegi na Orientację - Wojewódzka Gimnazjada - srebrny, brązowy i złoty medal
4. Siatkówka - Mistrzostwa Powiatu - srebrny medal
5. Sztafetowe Biegi Przełajowe - Mistrzostwa Powiatu - złoty i srebrny medal
6. Biegi na Orientację - Mistrzostwa Województwa - złoty medal
7. Biegi na Orientację - Mistrzostwa Międzywojewódzkie - brązowy, srebrny medal
8. Sztafetowe Biegi Przełajowe - Mistrzostwa Województwa - srebrny medal

.
Rok szkolny 2007/2008
Osiągnięcia w konkursach przedmiotowych w r. szk. 2007/08


Monika Sikorra kl. III f – tytuł finalisty w Kuratoryjnym Konkursie Języka Polskiego
Adam Hebel kl. III d – II miejsce w Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Polskiej
Aleksandra Chrabkowska kl I c – wyróżnenie w Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Polskiej
Joanna Zelewska kl. II c – wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Polskiej
Adam Hebel kl. III d - I miejsce w Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Kaszubsko – Pomorskiej
Michał Pryczkowski kl. III f – III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Michał Pryczkowski kl. III f, Szymon Topp kl. IIIa, Mateusz Lademann kl III b - II miejsce (drużynowo) w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Natalia Gruba kl. II h - I miejsce w powiecie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „ 112 w trudnej sprawie - nie używaj przy zabawie”
Monika Szmidtka kl. III f - I miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Plastyczno – Poetyckim „Wsłuchując się w ciszę”
Ingrid Bistroń, Anna Tempska kl. II a – I miejsce w I Powiatowym Konkursie plastycznym „Serce masz tylko jedno”
Patrycja Kiedrowska kl. III b, Patrycja Bistram kl. III b, Anita bojka kl. III b, Jarosław Hirsz kl. III f, Amelia Bistram kl. I f, Aleksandra Żmiejko kl. I g, Marzena Pobłocka kl. I g, Aleksandra Magulska kl II a, Kinga Wandtke kl. I f – II miejsce w III Pomorskim Konkursie Pieśni Bożonarodzeniowej (kategoria zespół)
Angelika Wandtke kl. II f – II miejsce w III Pomorskim Konkursie Pieśni Bożonarodzeniowej (kategoraia solista)


Osiągnięcia sportowe w r. szk. 2007/08

Magda Miler kl III c – złoty medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegu Sprinterskim
Kamila Lińska kl III b - srebrny medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegu Sprinterskim
Kamila Lińska kl. III b – złoty medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegu Klasycznym
Magdalena Miler kl.III c – srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegu Klasycznym
Alicja Paszki kl. III e - złoty medal w Wojewódzkiej Gimnazjadzie
Dorota Hinc kl. II e– srebrny medal w Wojewódzkiej Gimnazjadzie
Kinga Damps kl. I e – brązowy medal w Wojewódzkiej Gimnazjadzie
Magda Miler kl. III c – srebrny medal w Mistrzostwach Wojewódzkich w biegu długodystansowym
Zespół „ Amazonki” – I miejsce w Powiatowym Turnieju Formacji Tanecznych
II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Siatkówce chłopców

Szczegółowy wykaz osiągnięć sportowych w tym roku szkolnym zawiera tabela Excela [więcej]

.
Rok szkolny 2006/2007
Osiągnięcia uczniów Gimnazjum w konkursach przedmiotowych i innych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim:


Anna Wydra, kl.Ic – I miejsce w konkursie plastycznym Socrates- Comenius - logo europejskie

Joanna Wicka, kl. If – IV miejsce na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej

Szymon Topp,kl.IIa – II miejsce na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Patrycja Bistram, Anita Bojka, Patrycja Kiedrowska, kl.IIb,Piotr Meyer,klIIIi, Emilia Wejer,kl.IIIc oraz Emilia Doering i Oliwia Grom,kl.IIId – I miejsce w II Pomorskim Przeglądzie Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej oraz II miejsce w Pomorskim Festiwalu Piosenki Kaszubskiej ”Kaszebscze Spiewe”

Patrycja Kiedrowska, Martyna Ostojska, Justyna Dobek,kl.IIb – II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Aleksandrze Majkowskim

Magdalena Miler, kl.IIc – nagroda za wykonanie szopki kaszubskiej na XIII Wojewódzki Konkurs „Gwiazdka tuż tuż…”

Kordian Bober, kl.IId – II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Szanujmy zdrowie i życie młodego pokolenia”

Marika Roda,kl.IIf – V miejsce w województwie w Ogólnopolskim Alfiku Humanistycznym

Piotr Rompca, kl.IIf – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza”

Katarzyna Stefanowska, kl.IIf – V miejsce w powiatowym konkursie plastycznym„Szanujmy zdrowie i życie młodego pokolenia”

Paweł Hinz, kl. IIh – wyróżnienie w międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur”

Beata Formela, klIIIa – II miejsce w konkursie literackim „Sen patrioty”

Robert Bistroń,kl.IIIb – udział w wojewódzkim finale konkursu języka niemieckiego

Marlena Nadolska, kl.IIId – II miejsce w powiatowej edycji Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodno Mowa”

Olga Marszał,kl.IIId -– udział w wojewódzkim finale przyrodniczego konkursu pod hasłem „Świat jak wielki talerz”

Magdalena Zinkel,kl.IIId – udział w wojewódzkim finale konkursu „Asy polonistyczne”

Adriana Hebel,kl.IIIi – wyróżnienie w wojewódzkim finale XXIV Konkursu BRecytatorskiego Poezji Polskiej

Rafał Wróblewski,kl.IIIh – I miejsce na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej

Magdalena Grubba,kl.IIIg – wyróżnienie na szczeblu diecezjalnym Konkursu Biblijnego „Ewangelia św.Jana”;IIImiejsce w anglojęzycznym Konkursie Recytatorsko-Krasomówczym; udział w wojewódzkim finale przyrodniczego konkursu pod hasłem „Świat jak wielki talerz”

Marcin Pelcer,kl.IIIf – nagroda za udział w wojewódzkim konkursie literackim organizowanym przez Gminę Przodkowo; I miejsce w II Wojewódzkim Konkursie iologicznym „Odetchnij wonią lasów”w kategorii:plastyka



Osiągniecia sportowe w roku szkolnym 2006/2007

1. Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt – brązowy medal
2. Mistrzostwa Województwa w Biatlonie Letnim dziewcząt – brązowy medal
3. Mistrzostwa Powiatu w kręglach dziewcząt – srebny i brązowy medal
4. Mistrzostwa Międzywojewódzkie w Biegu na Orientację dziewcząt – srebny i brązowy medal
5. Zawody wojewódzkie w Biegu na Orientację dziewcząt – złoty i brązowy medal
6. Mistrzostwa Powiatu – Szachy – brązowy medal
7. owiatowy Turniej Taneczny – III miejsce
8. Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców – złoty medal
9. Mistrzostwa Województwa w Biatlonie Letnim chłopców – srebny medal
10. Indywidualne Biegi przełajowe – mistrzostwa powiatu - brązowy medal
11. Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce dziewcząt – złoty medal , finał wojewódzki- srebrny medal
12. Województwa w Biegu na Orientację chłopców – złoty medal
13.Zawody międzynarodowe w Biegu na Orientacje dziewcząt – II i III miejsce
14.Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym – brązowy medal
15. Rowerowa Jazda na Orientację – zawody wojewódzkie – I i III miejsce
16. Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju dziewcząt - srebny medal

.
.
Najważniejsze osiągnięcia edukacyjne szkoły w roku szkolnym 2004/2005:


- I miejsce i złoty medal na Mistrzostwach Polski w Biegu na Orientację, - uczennica gimnazjum członkinią Kadry Narodowej w BnO,
- II miejsce w zawodach otwartych przy Mistrzostwach Świata w BnO,
- II miejsce w zawodach międzynarodowych w Czechach ,,Grand Prix Silesia” w BnO,
- II miejsce w zawodach międzynarodowych w Czechach ,,Grand Prix Polonia” w BnO,
- złoty i brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w BnO,
- złoty medal Mistrzostwach Makroregionu Juniorów Młodszych w BnO,
- złoty i brązowy medal w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Biegu Sztafetowym,
- brązowy medal w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Biegu Sprinterskim,
- brązowy medal w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Biegu Klasycznym,
- złoty i srebrny medal w Mistrzostwach Województwa w BnO,
- złoty medal w Mistrzostwach Województwa w Biegu Nocnym,
- złoty, srebrny i brązowy medal w Mistrzostwach Województwa w Biegu Klasycznym,
- złoty i brązowy medal w Mistrzostwach Województwa w Biegu Sprinterskim,
- brązowy medal w Mistrzostwach Województwa w Biegu Sztafetowym,
- VII miejsce w Finale Wojewódzkim w Siatkówce Chłopców,
- I miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Siatkówce Chłopców,
- I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Siatkówce Chłopców,
- srebrny medal w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych,
- brązowy medal w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Sprinterskich,

- bardzo dobry wynik w Międzynarodowym konkursie Matematycznym ,,KANGUR”,
- IX miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym ,,ALFIK HUMANISTYCZNY”

- V miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego ,,English Ace”,
- uczeń kl. I finalistą Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego,

- I miejsce w Archidiecezjalnym Konkursie ,,Misterium Męki i Zmartwychwstania Pańskiego 2005 r.”,
- I i II miejsce w etapie diecezjalnym Konkursu Biblijnego ,,Ewangelia wg Św. Marka”

- II miejsce w województwie w Konkursie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,
- I miejsce w powiecie w Konkursie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,

- I, II miejsce w Wojewódzkim Festiwalu ,,Kaszebsczi spiewe” powiatowy, wojewódzki,
- wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,,Od projektu do realizacji” – Projektowanie ubioru,
- I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Szkoła bez nałogów”,
- wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Bezpieczeństwo – Woda – Ja”.

W bieżącym roku szkolnym szkoła utrzymała bardzo dobry wynik z egzaminów zewnętrznych. Uczniowie otrzymali średnio 30,88 pkt. z części humanistycznej, a z części matematyczno - przyrodniczej 25,43 pkt. Uczennica gimnazjum została finalistką Konkursu na Najlepszego Absolwenta Gimnazjum z Gmin Wiejskich i Miasteczek Województwa Pomorskiego w roku szkolnym 2004/2005, a uczeń szkoły otrzymał nagrodę – stypendium prezydenta miasta Wejherowa za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce oraz aktywny udział w pielęgnowaniu pięknych tradycji kaszubskich na forum szkoły i środowiska.

.
Separator

(c) 2002, Gimnazjum Publiczne im. Pisarzy Kaszubsko-Pomorskich w LUZINIE
Webdesign: Przemysław ROJEWSKI, Aktualizacje: Ryszard GRUBA