Strona główna | Przedmioty | Biologia

Biologia

Sukces gimnazjalistów w konkursie biologicznym organizowanym przez Zespół Szkół w Czeczewie.
W miesiącu marcu 2006 r. odbył się konkurs biologiczny pod hasłem „ Woda źródłem życia”. Celem konkursu było szerzenie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ekologicznej i świadomości prozdrowotnej, jak również integracja uczniów z różnych szkół województwa pomorskiego. Konkurs przeprowadzony był w 3 kategoriach wiekowych:
a) „ Młodzież” – dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych”
b) „ Gimnazjalista” – dla uczniów gimnazjum
c) „ Licealista” – dla uczniów wszystkich typów szkół ponadgimanjalnych.

Na konkurs uczniowie gimnazjów wykonywali poster na temat „ Woda źródłem życia”. Prace te zawierały informacje z ekologii, biologii, przyrody, fizyki, chemii, geografii na w/w temat. Uczniowie realizowali prace na podstawie podręczników szkolnych, czasopism, encyklopedii, Internetu i innych źródeł. Spośród nadesłanych prac w etapie szkolnym wyłoniono dwie, które zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego. 05.05.2006 r. w Zespole Szkół w Czeczewie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu dla szkół podstawowych i gimnazjów. W etapie wojewódzkim klas gimnazjalnych uczniowie Gimnazjum im. Pisarzy Kaszubsko – Pomorskich w Luzinie zajęli:

I miejsce – kl. III f w składzie:
a) Magdalena Halk
b) Natalia Halk
c) Anita Ptach
d) Dawid Hewelt

i III miejsce – kl. I f w składzie:
a) Monika Szmidtka
b) Magdalena Labuda
c) Edyta Labuda

Anetta Durajczyk

Zapraszamy wszystkich do skorzystania z testu z biologii dla klasy III – przygotowującego do testów kompetencji, autorstwa p. Katarzyny Lewandowskiej.
Kliknij aby otworzyć[test]

Osiągnięcia gimnazjalistów w konkursie biologicznym organizowanym przez Zespół Szkół w Czeczewie.
W lutym 2006 r. odbył się I Wojewódzki Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Czeczewie. Do konkursu przystąpiło 263 uczniów szkół podstawowych, 188 uczniów gimnazjów i 52 uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.
2 marca 2006r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. W kategorii - gimnazjalista odbyła się dogrywka finału konkursu. Wśród finalistów znalazła się Kamila Gruba uczennica klasy IIc., która po ostatecznych rozgrywkach zajęła VI miejsce. Finaliści musieli wykazać się wiedzą na szereg pytań z zakresu przyrody, żywienia i ekologii. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci zdrowej żywności.

Gratulujemy sukcesu

Wyróżnienie dla uczennicy Gimnazjum Publicznego w Luzinie
W maju 2004 r odbyła się XVI edycja Konkursu pod hasłem „Mój Las” organizowanego przez LOP. Konkurs odbywał się w IV kategoriach:
- I kategoria – „Wycieczka do pobliskiego lasu – moje spostrzeżenia i wrażenia” prace zbiorowe
- II kategoria – „Jakie surowce leśne poza drewnem pozyskujemy w lesie i jakie one mają znaczenie dla człowieka?” prace zbiorowe
- III kategoria – „Znaczenie parków narodowych dla społeczeństwa na przykładzie znanego Ci parku” prace indywidualne
- IV kategoria – „Znaczenie lasów i gospodarki leśnej dla rozwoju obszarów wiejskich na przykładzie swojego regionu- prace indywidualne
Ogółem na konkurs wpłynęło 214 prac z 39 szkół województwa pomorskiego. Uczennica klasy III f Oktawia Hewelt zdobyła wyróżnienie w etapie rejonowym i zakwalifikowała się do II etapu konkursu na szczeblu centralnym.

Gratuluję
Opacowała: Anetta Durajczyk

Uczennica Gimnazjum Publicznego w Luzinie finalistką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
Magdalena Pryczkowska uczennica klasy III a Gimnazjum Publicznego im. Pisarzy Kaszubsko – Pomorskich już po raz drugi zdobyła tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Konkurs odbył się w lutym 2004 r. w Gdyni. Z zagadnieniami biologicznymi zmagało się ponad 200 uczniów z całego województwa pomorskiego. Finaliści musieli wykazać się bardzo szeroką wiedzą dotyczącą różnorodności form organizmów, wiadomościami dotyczącymi budowy i funkcjonowania organizmów żywych, wiadomości ekologicznych.

Gratuluję wiedzy i życzę dalszych sukcesów