Gimnazjum Publiczne w Luzinie
Strona główna | Przedmioty | J. angielski
O szkole
Informacje
Sprawy uczniowskie
Przedmioty
Sport
Ciekawe strony
Kontakt
.
 
Gimnazjaliści na konkursie języka angielskiego –
Read your way to better English

7 maja 2008 r

Konkurs odbył się w Gimnazjum nr 18 w Gdyni. O godzinie 10.00 w środę 7 maja w szkole stawiło się 8 zespołów ze szkół w Gdyni, Gdańsku i okolic, gotowych zaprezentować wykonany przez siebie plakat.
Praca nad efektem końcowym była wieloetapowa. Najpierw należało przeczytać lekturę w języku angielskim, następnie zaprojektować plakat reklamujący książkę i ostatecznie przygotować prezentację plakatu.
Nasze gimnazjum reprezentowała grupa pięcioosobowa w składzie: Edyta Labuda, Magda Labuda, Marika Roda, Monika Sikorra i Jarek Hirsz, a wybraną lekturą była książka „The Secret Garden”. Każdy z członków zespołu odpowiedzialny był za jeden element plakatu (życiorys autorki, streszczenie powieści, recenzja, słowniczek angielsko-polski oraz wybór ciekawych cytatów z książki), który zaprojektowała Magda Labuda. Autorką scenariusza prezentacji była Marika Roda, a Monika Sikorra napisała wiersz, który pięknie zaprezentowali Edyta Labuda i Jarek Hirsz. Ciężka praca i zaangażowanie całego zespołu przyniosło efekty – zdobyliśmy II miejsce! Jury konkursowe doceniło pomysłowość scenariusza, wysoki poziom językowy prezentacji i plakatu oraz niezwykłą urodę plakatu.
Z konkursu wróciliśmy z nagrodami, książkami z literaturą w języku angielskim, lecz co ważniejsze, z wiarą we własne umiejętności i możliwości.
Joanna Nadolska
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
.
Teatr w języku Szekspira
23 lutego 2008
W sobotnie popołudnie grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w niecodziennym wydarzeniu, obejrzała spektakl teatralny w języku angielskim w wykonaniu teatru Maybe Theatre Company w „Teatrze Miniatura” w Gdańsku. Sztuka pod zagadkowym tytułem „100” rozpoczęła się nietypowo – widzowie poproszeni zostali o zdjęcie butów, gdyż do wieczności wchodzi się bez zbędnego balastu ... . Przejmująca muzyka, światło i oczywiście gra aktorów stworzyły nastrój skłaniający do zadumy nad losami bohaterów sztuki na progu życia i śmierci, zadumy nad tym, czym jest szczęście i jak je osiągnąć.
Jednocześnie była to świetna okazja do „szlifowania” swoich umiejętności w zakresie języka angielskiego, z dala od szkolnej rutyny i nudy. Właśnie tak należy uczyć się języka angielskiego :-)
Joanna Nadolska

Zdjęcia z wyjazdu
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
Recenzje uczniów:

Dnia 23 marca 2008 roku miałam okazję obejrzeć sztukę pt.: "100" w "Teatrze Miniatura" w Gdańsku. Bardzo podobał mi się ten spektakl. Jego tematem było to, co dzieje się z ludźmi po śmierci. Zmusza on widza do rozmyślań nad własnym życiem. Pokazuje, że to, co z pozoru może wydawać się ważne np. kariera wcale nie musi być tym, co mamy najcenniejszego. Chyba każdy po obejrzeniu tej sztuki będzie zastanawiał się nad swoim życiem i swoimi wspomnieniami, które są dla niego naprawdę ważne. Zadanie, jakie zostało postawione przed bohaterami tego przedstawienia dotyczyło właśnie odnalezienia najcenniejszego wspomnienia ze swojego życia i jak pokazuje sztuka nie było to wcale łatwe. Refleksje, jakie nasuwają się po obejrzeniu tego spektaklu mogą nas zaskoczyć i dlatego uważam, iż warto zobaczyć tę sztukę.
Natalia Bobrucka, IIIc

Maybe Theatre Company porwał nas w niezwykłą podróż, w której brały udział wspomnienia ludzkie. Jednakże musiały być one odpowiednio dobrane – takie, które chciałoby się powtarzać w nieskończoność. Jak się okazuje wybór nie jest łatwy, a czasu niewiele, bo jeśli po doliczeniu do 100 nie odnajdzie się właściwego momentu życia ... nie można brać pod uwagę takiej opcji.
Widz przez cały czas znajduje się w nieznanej, metafizycznej przestrzeni. Na ziemię sprowadzają nas jedynie liczne retrospekcje, w których poznajemy zajęcia bohaterów oraz ich styl życia. Przy każdym wspomnieniu okrywani jesteśmy tajemnicą, nie jesteśmy pewni, czy to rzeczywiście priorytetowa wartość. Przy tym stajemy na zatartej granicy życia i śmierci, przemijania i nieskończoności, prawdy i fałszu, a wreszcie rzeczywistości i iluzji.
Akcja rozgrywająca się na całej scenie, a także poza nią, połączenie muzyki i ruchu, podróże po nieznanych rzeczywistościach – to wszystko wywiera ogromny wpływ na widza, który w czasie spektaklu poznaje inny świat. Na pochwałę zasługuje wszechobecność aktorów na scenie, ich taniec i ruchy dające początek nowym wątkom. Godne uznania jest również dokładne przygotowanie gestów i mimiki; płynne a zarazem gwałtowne, powoli wygasające ruchy zrobiły na mnie pozytywne wrażenie.
Adam Hebel, IIId
.
Konkurs Języka Angielskiego „Red, White & Blue” – etap szkolny
15 listopada 2007
Co roku jesienią w naszym gimnazjum odbywa się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego, eliminacje do konkursu przedmiotowego „Red, White&Blue”. Jego zadaniem jest wyłonienie uczestników szkolnego etapu konkursu kuratoryjnego. Ze 111 uczestników eliminacji wyłoniono grupę 29 uczniów, którzy zajęli miejsca od 1 do 15, i w dniu 15 listopada przystąpili do rozwiązywania konkursowego testu. Oto jego wyniki:

I miejsce: Mariusz Brylowski I c
II miejsce: Magdalena Labuda IIIf
III miejsce: Patrycja Kotłowska (IIIa), Tomasz Odwald (IIb), Monika Sikorra (IIIf)

Mariusz Brylowski oraz Magdalena Labuda będą reprezentowali nasze gimnazjum w etapie rejonowym konkursu „Red, White&Blue” w Wejherowie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Joanna Nadolska
.
Konkurs języka angielskiego „Reading in my mind”
26 marzec 2008
Już po raz drugi uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w konkursie wydawnictwa Cambridge University Press „Reading in my mind”. Zadaniem uczestników było napisanie w języku angielskim zakończenia do podanego fragmentu opowiadania. Prace na konkurs przygotowały trzy uczennice klasy IIIf: Magdalena Labuda, Monika Sikorra oraz Monika Szmidtka. Podobnie jak w zeszłym roku nasz udział wyróżniony został nagrodą – słownikiem „Cambridge Learner’s Dictionary”, którą zdobyła za swoje opowiadanie Monika Szmidtka. Gratulujemy!
Joanna Nadolska
Opowiadania: [Magdalena Labuda] [Monika Szmidtka] [Monika Sikorra]
.
J.angielski

Osiągnięcia
W roku szk. 2005/2006 uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w następujących konkursach języka angielskiego:

1. 30 września 2005 – „Moje wakacje” – konkurs na komiks w języku angielskim organizowany przez EMPiK – 1 uczestniczka
2. 24 października 2005 - eliminacje szkolne do szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Red, White & Blue – 73 uczestników
3. 15 listopada 2005 – szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Red, White & Blue – 16 uczestników
4. 17 grudnia 2005 – etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Red, White & Blue – 2 uczestniczki
5. 15 lutego 2006 – „Miłość w poezji” – konkurs poezji i piosenki w języku obcym w Gdańsku - 1 uczestniczka
6. 23 marca 2006 – Ogólnopolski konkurs języka angielskiego „English Ace” – 21 uczestników
7. 10 kwietnia 2006 – eliminacje do Anglojęzycznego Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego – 10 uczestniczek
8. 22 kwietnia 2006 – „Attractions of my region” – Anglojęzyczny Konkurs Recytatorsko-Krasomówczy w Lęborku – 3 uczestniczki
9. obecnie przygotowujemy się do konkursu „Europa Języków – Nasze miejsce w Europie” – konkurs na plakat lub broszurkę na temat kultury naszego regionu

OSIĄGNIĘCIA

1. Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego Red, White & Red – etap rejonowy – Aleksandra Zelewska (IIIa) – 9 miejsce (n-l Sylwia Osińska)
2. Ogólnopolski konkurs języka angielskiego „English Ace” – Aleksandra Zelewska(IIIa) – 13 miejsce w województwie (kat. klas III) (n-l Sylwia Osińska)
3. Ogólnopolski konkurs języka angielskiego „English Ace” – Magdalena Labuda(If) – 13 miejsce w województwie (kat. klas I) (n-l Joanna Nadolska)
4. „Attractions of my region” – Anglojęzyczny Konkurs Recytatorsko-Krasomówczy – Magdalena Grubba (IIg) – 3 miejsce (n-l Agnieszka Kas)
ang.jpg
Uczestniczki Anglojęzycznego Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego w Lęborku: Magda Grubba (zdobywczyni III miejsca), Paula Kiedrowska i Olga Olszewska
.
Separator

(c) 2002, Gimnazjum Publiczne im. Pisarzy Kaszubsko-Pomorskich w LUZINIE
Webdesign: Przemysław ROJEWSKI, Aktualizacje: Ryszard GRUBA