Na stacji start ...
Beztroski okres wakacji, w którym odpoczywaliśmy od nauki szkolnej, niestety dobiegł końca. Po dwumiesięcznej przerwie, wypoczęci oraz pełni zapału i energii, spotkaliśmy się 1 września na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2010/2011. Gimnazjaliści nowy rok szkolny rozpoczęli tradycyjnie mszą świętą o godz. 8:00 w kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Luzinie, którą odprawił ksiądz Jan Minkiewicz. Po mszy świętej uczniowie klas drugich i trzecich udali się do budynku gimnazjum na spotkanie z wychowawcami. Natomiast pierwszoklasiści pozostali w kaplicy, gdzie głos zabrał dyrektor gimnazjum. Pan Kazimierz Bistroń serdecznie przywitał nowych podopiecznych. Wspomniał o tragicznej śmierci tegorocznego absolwenta gimnazjum, Karola Teclafa i prosił uczniów, by szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo podczas ich drogi do i ze szkoły. Na zakończenie pan dyrektor życzył wszystkim wytrwałości w pracy oraz samych sukcesów. Ostatnim punktem środowej uroczystości były spotkania pierwszoklasistów z nowymi wychowawcami. Pełni zapału i chęci do pracy rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Przed nami nowe zadania, którym postaramy się sprostać jak najlepiej.

K. Barcz