Książka na 10-lecie gimnazjum
W czerwcu 2010 roku ukazała się książka podsumowująca dziesięć lat funkcjonowania gimnazjum w Luzinie. Została ona podzielana na rozdziały, w których omówiono następujące zagadnienia: początki, organizację i funkcjonowanie szkoły, imię szkoły, sztandar szkoły, sejmik kaszubski, projekty edukacyjne, bieżące życie szkoły, na zasłużonej emeryturze, szkoła w społeczności lokalnej, absolwenci szkoły. Zdjęcia tematycznie związane z treścią książki przez lata funkcjonowania gimnazjum wykonał pasjonat fotografii – nauczyciel p. Dariusz Nadolski. Książka może być niewątpliwie miłą pamiątką dla wszystkich absolwentów Gimnazjum im Pisarzy Kaszubsko-Pomorskich z lat 1999 – 2009, którzy odnajdą w niej ślady swej młodości. Wydanie, które można określić jako albumowe, nie byłoby możliwe bez udziału sponsorów, którym cała społeczność gimnazjalna składa serdeczne podziękowania.

M. Bistroń