Pożegnania nadszedł czas…/pożegnanie śp. Karola Teclafa
Uczniowie klas trzecich czekali na zakończenie roku z niecierpliwością. Skończył się dla nich stres związany z egzaminem i niepewności, co do wyboru szkół średnich. Uroczystość pożegnalna była pełna wzruszeń i wspomnień. Każdy z wychowawców powiedział kilka słów o klasie, zaznaczając, że zapomina wszystko to, co złe, a będzie tęsknił za tym, co było dobre.
Uczniowie okazali swą wdzięczność, obdarowując każdego nauczyciela piękną różą. Potem zostały wręczone świadectwa i nagrody uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Wyróżnieni uczniowie oraz wszyscy nauczyciele otrzymali egzemplarz niedawno wydanej książki 10 lat Gimnazjum Publicznego im. Pisarzy Kaszubsko-Pomorskich w Luzinie . Książka może być niewątpliwie miłą pamiątką dla wszystkich absolwentów szkoły.
Nagrody książkowe otrzymali również uczniowie, którzy brali udział w konkursach i zawodach sportowych. Oprócz tego każdy wyróżniony otrzymał gratulacje od przewodniczącego Rady Rodziców pana Piotra Mikołajczaka.

TO BYŁY PIĘKNE DNI,
PO PROSTU PIĘKNE DNI,
NIE ZNA JUŻ DZIŚ KALENDARZ TAKICH DAT.

Tymi słowami piosenki Haliny Kunickiej gimnazjaliści pożegnali mury gimnazjum. Pozostaną im tylko wspomnienia, które uwieczniono w prezentacji multimedialnej, wyświetlanej na uroczystości.
Pan dyrektor serdecznie podziękował nauczycielom za trud włożony w naukę i wychowanie młodzieży. Trzecioklasistom życzył powodzenia i prosił, by odwiedzali jeszcze naszą szkołę, gdyż są w niej mile widziani.

W. Pobłocka

W dniu 10.07.2010 r. społeczność gimnazjum pożegnała tragicznie zmarłego ucznia Karola Teclafa - gospodarza klasy III a. Karolu pozostaniesz na zawsze w naszych sercach i pamięci.
kt.jpg