Dzień Dziecka w Gimnazjum Publicznym w Luzinie
Najweselsze ze świąt, najbardziej wyczekiwane przez cały rok ( i to nie tylko przez dzieci) było bardzo hucznie obchodzone w murach naszego gimnazjum. Rozpoczęło się od gestu ze strony pana Dyrektora-przekazał on klucze do szkoły jednemu z uczniów. A skoro rządy przejęła młodzież, cóż mogło dziać się dalej… tylko zabawa.
Na początek -emocjonująca walka… były napięte mięśnie i krople potu na czole. Reprezentanci klas rywalizowali ze sobą w przeciąganiu liny.
Potem na przeciwko siebie stanęły dwie drużyny- uczniowska i nauczycielska. Otrzymały one szereg zadań sportowych, które musiały wykonać w jak najkrótszym czasie. Mimo wysiłku i wielu potknięć uczestnikom nie znikał z twarzy uśmiech. Publiczność była równie uradowana, zwłaszcza młodzież, widząc swych kolegów i wychowawców skaczących w workach i balansujących na wielkich piłkach. Oczywiście wyścig zakończony został spektakularnym zwycięstwem drużyny uczniowskiej. Nauczyciele, mimo przegranej uczestniczyli w dalszych rozgrywkach.
Odbył się mecz siatkówki oraz w „dwa ognie”. Wszyscy świetnie się bawili, również publiczność włączyła się do zajęć sportowych, na terenie całej hali sportowej rozstawiały się większe i mniejsze grupki, grające w tzw. bulwę oraz ćwiczące podania siatkarskie. Zabawę zakończono rozdaniem upominków zwycięzcom.
Pomysłodawcami i koordynatorami obchodów Dnia Dziecka byli nauczyciele wychowania fizycznego-Magdalena Wołoszyk, Barbara Kędra, Grzegorz Semak oraz Piotr Sonnenberg.

W.Pobłocka