Pięknie mówimy po angielsku! – Sukces w konkursie krasomówczym.
Jak co roku, uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Anglojęzycznym Konkursie Krasomówczym, odbywającym się w Anglojęzycznym Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Lęborku. Tegoroczny temat to „The person I admire”. Naszą szkołę reprezentowały cztery osoby: Eliza Bertrand (II e), Dawid Gruba (III e), Bartosz Sikorra (I d) oraz Natalia Wasielk (III b). Każdy z uczestników miał 3 minuty na przedstawienie swojej wypowiedzi. Eliza opowiedziała o swoim ulubionym bohaterze powieści o Harrym Potterze, Dawid o podziwianym przez niego dziadku – strażaku, Natalia o ulubionej pisarce, natomiast Bartosz stwierdził, iż taka osoba nie istnieje i zbudował swój ideał z kilku postaci, prawdziwych i fikcyjnych. I to okazało się kluczem do sukcesu. Bartosz powiedział swój tekst bezbłędnie, piękną angielszczyzną i ze sporą dawką humoru, co dało mu I miejsce w konkursie. Ten fakt cieszy tym bardziej, że Bartosz jest dopiero w I klasie, a już wygrywa w konkurencji ze starszymi koleżankami i kolegami.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy występu w konkursie. Sam udział w tak wymagającej konkurencji jak przemowa publiczna w języku angielskim, do której należy samodzielnie przygotować wypowiedź w języku obcym, jest powodem do dumy. A my, nauczyciele angliści Gimnazjum w Luzinie, jesteśmy dumni z faktu, że rokrocznie nasi uczniowie chcą przygotowywać się do tego konkursu, i co roku wracają do domu z nagrodami.
Gratulujemy!

Joanna Nadolska