Gimnazjaliści z Luzina na lekcjach historii w Lasach Piaśnickich
Uczniowie Gimnazjum im. Pisarzy Kaszubsko-Pomorskich w miesiącu maju odwiedzają miejsca szczególnie ważne dla naszej historii. Od kilku lat każda klasa w trzyletnim cyklu nauczania korzysta z możliwości poznania prawdy o zbrodniach hitlerowskich dokonanych w Piaśnicy. Również w tym roku gimnazjaliści mieli okazję wysłuchać niezwykle interesującego wykładu ks. prałata Daniela Nowaka na temat męczeńskiej śmierci kilkunastu tysięcy niewinnych ofiar, mężczyzn, kobiet i dzieci. Po wizycie w kościele parafialnym Chrystusa Króla w Wejherowie młodzież udała się do Lasów Piaśnickich, gdzie odczytane zostały wiersze z antologii Piaśnica oczyma poetów oraz minutą ciszy oddano hołd wszystkim ofiarom tej straszliwej zbrodni.

M.B.