Szkoła dla Dorosłych w Luzinie przy Gimnazjum Publicznym stała się faktem
W sobotę 6 lutego 2010r. o godz.10.00 odbyła się uroczysta inauguracja otwarcia Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Uzupełniającego dla Dorosłych przy Gimnazjum Publicznym im. Pisarzy Kaszubsko-Pomorskich w Luzinie .
Utworzenie pierwszej średniej szkoły dla dorosłych w naszej gminie możliwe w wyniku rozmów przeprowadzonych przez dyr. Gimnazjum – Kazimierza Bistronia z p. Marianem Seydą, dyrektorem Kaszubskiego Centrum Edukacji „Vademecum” z Kościerzyny, który podjął decyzję o otwarciu nowej placówki edukacyjnej kształcenia ustawicznego w murach budynku gimnazjum.
Luzińska Szkoła dla Dorosłych jest kolejną filią prężnie rozwijającego swoje skrzydła KCE w Kościerzynie.
Naukę w LO i LU podjęło w I semestrze wiosennym 45 słuchaczy, którzy będą edukowani systemem 3-letnim (LO) i 2-letnim ( LU) zaocznym. Zajęcia mają formę wykładów, ćwiczeń oraz konsultacji zbiorowych i indywidualnych. Słuchacze zobowiązani będą oczywiście do złożenia odpowiednich egzaminów z poszczególnych przedmiotów pod koniec każdego semestru i aby go ukończyć, muszą uzyskać oceny pozytywne.
Podjęcie działań organizacyjnych w tworzeniu w naszej gminie nowej placówki dyrektor powierzył nauczycielce pani Dorocie Labudda.
Kadrę stanowią doświadczeni i przygotowani merytorycznie i metodycznie nauczyciele z przygotowaniem magisterskim.

Tekst: Grażyna Kulas
Zdjęcia: D. Nadolski