Wojewódzka Gala Sportu Młodzieżowego
W dniu 8 lutego 2010 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się uroczysta Gala Sportu Młodzieżowego. Na zaproszenie Marszałka Województwa Pomorskiego pana Jana Kozłowskiego przybyli najlepsi sportowcy i ich trenerzy z całego województwa, którzy w roku 2009 zdobywali medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. Wśród zaproszonych byli również reprezentanci Gminnego Klubu Sportowego w Luzinie: - zawodniczka Angelika Lińska absolwentka luzińskiego gimnazjum, trenująca Bieg na Orientację, zdobywczyni złotego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - oraz jej trener Wiesław Szmidtka, nauczyciel wf w luzińskim gimnazjum Zarówno zawodniczka jak i jej trener otrzymali z rąk Marszałka honorowe medale i dyplomy wraz z życzeniami dalszych sukcesów w bieżącym roku.

Wiesław Szmidtka