Minister przyjazny szkole
Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w Gimnazjum Publicznym w Luzinie. W dniu 25 stycznia swoją obecnością zaszczycił luzińską młodzież Poseł na Sejm – Wiceminister Rolnictwa – pan Kazimierz Plocke. Wiceminister zwiedził budynek gimnazjum oraz sąsiadującą Halę Widowiskowo-Sportową. Zapoznał się również z warunkami, w jakich uczniowie gimnazjum rozwijają swoją sprawność fizyczną. Od dawna już interesował się działającym w luzińskim gimnazjum Uczniowskim Klubem Sportowym „KASZUB”. Klub ten uzyskał pozytywną ocenę wiceministra za swoją dotychczasową działalność. W dowód uznania Pan Plocke przekazał na rzecz UKS „KASZUB” sprzęt sportowy o wartości 3.800,- złotych. Sprzęt ten posłuży luzińskiej młodzieży do dalszego rozwoju swojej sprawności fizycznej oraz przyczyni się do „przeciwdziałania agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży”. Zarówno młodzież luzińskiego gimnazjum jak i nauczyciele wychowania fizycznego oraz dyrekcja szkoły składają serdeczne podziękowania panu Kazimierzowi Plocke za cenną inicjatywę wspierania sportu oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego „KASZUB” w Luzinie.

Prezes UKS „KASZUB”
mgr Wiesław Szmidtka