XVI Pomorski Konkurs Literacko - Plastyczny "Gwiazdka tuż... tuż...".
Dnia 21 grudnia 2009 roku w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie rozstrzygnięto XVI Pomorski Konkurs Literacko - Plastyczny "Gwiazdka tuż... tuż...". Organizatorem konkursu był Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie.
Celem konkursu jest zachowanie tradycji związanych z regionem. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy w jednej z czterech kategorii: szopki, kartki świątecznej, pracy plastycznej bądź pracy literackiej. Na tegoroczną edycję konkursu napłynęło tysiąc prac z całego województwa pomorskiego. Komisja konkursowa podkreśliła wysoki poziom wszystkich prac nadesłanych na konkurs.
Wręczenie nagród połączone było z wystawą prac konkursowych, które w pełni oddawały ducha świąt Bożego Narodzenia. Jak, co roku w konkursie wzięli także udział uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Pisarzy Kaszubsko - Pomorskich w Luzinie.

Nagrodzono dwie uczennice z naszego gimnazjum:

Paulinę Richert z kl. IIa - III miejsce w kategorii prac literackich oraz
Ewelinę Tempską z kl. Ie - wyróżnienie w kategorii szopek.

Gratulujemy!!!

Marek Hinz