Gimnazjum Publiczne w Luzinie
Strona główna | Informacje | Artykuły |
O szkole
Informacje
Sprawy uczniowskie
Przedmioty
Sport
Ciekawe strony
Kontakt
.
 
Artykuły

WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁĄ REALSCHULE-SCHLOSSCHULE W STOLZENAU

W niedzielę 4 października gościliśmy w naszej szkole delegacją z zaprzyjaźnionej Gminy Stolzenau oraz przedstawicieli władz Luzina. Goście z Niemiec mieli okazję zwiedzić budynek naszego gimnazjum i zapoznać się z funkcjonowaniem naszej społeczności szkolnej. Z dużym zainteresowaniem przyglądali się salom lekcyjnym. Dumą napawa nas fakt, iż nasza szkoła wywarła na nich duże wrażenie. Podczas spotkania, które przebiegało w miłej atmosferze podjęto wstępne rozmowy z przedstawicielami szkoły Realschule – Schlosschule w Stolzenau, mające na celu nawiązanie współpracy między szkołami. Obie strony wyraziły chęć stworzenia współnego programu partnerskiego, w związku z czym ustalono wstępne zasady wymiany młodzieży szkolnej.
W następnym tygodniu mieliśmy przyjemność ponownego ugoszczenia naszych przyjaciół z Niemiec w progach naszej szkoły. 10 października odwiedził nas dyrektor szkoły ze Stolzenau w towarzystwie swego przyjaciela. Ową wizytę także podsumować możemy jako przepojoną życzliwymi akcentami, wśród których dopatrzeć się mogliśmy przyjaznego nastawienia w stosunku do kwestii wzajemnej współpracy międzyszkolnej, co z kolei wyrażone zostało wymianą niewielkich upominków szkolnych o charakterze symbolicznym. Skrupulatne obejrzenie naszej placówki edukacyjnej zaowocowało zachwytem i podziwem, który wielokrotnie dało się słyszeć z ust naszych niemieckich przyjaciół. Celem zwiedzania stało się nie tylko nasze gimnazjum, ale również nasze miasto powiatowe, które trafiło do gustu naszym gościom z Niemiec. Liczne fotografie na Placu Jakuba Wejhera w tle z pomnikiem założyciela miasta, są tego wyśmienitym odzwierciedleniem. Wspomnieć powinniśmy też z jak wielkim zainteresowaniem przysłuchiwali się historii założenia Wejherowa. W ramach kolejnych partnerskich wizyt zamierzamy poszerzyć współpracę z wymiane młodzieży.
Podsumowując obie wizyty, zaznaczyć chcielibyśmy, iż cieszymy się bardzo, że zyskaliśmy nowych przyjaciół i liczymy na ciepłą i udaną współpracę w przyszłosci.

P. Jasińska K. Jedynak

1.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
2.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg
29.jpg
3.jpg
30.jpg
31.jpg
32.jpg
33.jpg
34.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
.
Separator

(c) 2002, Gimnazjum Publiczne im. Pisarzy Kaszubsko-Pomorskich w LUZINIE
Webdesign: Przemysław ROJEWSKI, Aktualizacje: Ryszard GRUBA