„Gimnazjalny Dzień Edukacji”

13 października 2009 roku w naszym Gimnazjum odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Spektakl pod tytułem "Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd wziął się nauczyciel na świecie" dedykowany był Dyrekcji, całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi i administracji. Za organizację uroczystości odpowiedzialne były Grażyna Kulas, Aleksandra Stojek i Weronika Pobłocka. Piękną oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór pod przewodnictwem Zofii Meyer.
Spektakl rozpoczęła scena inspirowana biblijnymi dziejami Adama i Ewy ( w tej roli Daria Kałduńska i Piotr Richert). W ich niesfornych potomków, Kaina i Abla, wcielili się uczniowie klasy II b Jacek Milbrod i Bartosz Miotk. W roli usiłującego wychować ich nauczyciela oglądać mogliśmy Przemka Klass.
Nie zabrakło w tym roku również akcentu gombrowiczowskiego. W inscenizacji fragmentu lekcji języka polskiego z "Ferdydurke" udział wzięli:
Nauczyciel - Przemek Klass
Gałkiewicz - Filip Modrzejewski
Pylaszkiewicz - Anna Bach
W pozostałych rolach wystąpili: Natalia Dragan, Asia Mielewska, Ola Chrabkowska, Klaudia Wojewska, Ewa Lubiniecka oraz Adriana Mirowska.
Po reakcji przybyłej widowni można było wnioskować, iż gombrowiczowskiego poczucie humoru wciąż ma wielu zwolenników zwłaszcza wśród nauczycieli.
Młodzi aktorzy i chór zakończyli swój występ piosenką, ustępując tym samym miejsca członkom Samorządu Uczniowskiego, którzy wraz z życzeniami złożyli na ręce dyrekcji kwiaty.
Uroczystość uwieńczył przemówieniem dyrektor Szkoły, K. Bistroń, życząc wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty wszystkiego, co najlepsze, wiele zdrowia i ukochania swojej pracy.

A. Stojek