„Praeceptor bonus omni modo
fiat nobis amicus nec officium
in docendo spectet sed affectum”

( „Dobry nauczyciel niechaj wszelkimi
sposobami stara się być naszym przyjacielem
i w nauczaniu niech nie widzi obowiązku, lecz uczucie”)

Nowy rok szkolny w gimnazjum

Poranek 1 września 2009 r. przywitał dyrekcję, nauczycieli i uczniów Gimnazjum Publicznego im. Pisarzy Kaszubsko- Pomorskich piękną słoneczną pogodą. Po prostu żal wracać, ale terminu inauguracji roku szkolnego 2009/2010, niestety, nie da się przesunąć w czasie. Tak więc nowy rok szkolny gimnazjaliści rozpoczęli tradycyjnie mszą świętą o godz.8.00 w kaplicy MB Różańcowej, którą odprawił ks.Jan Minkiewicz, a oprawę liturgiczną pod kierunkiem katechetów przygotowały – L.Stromska, D.Tempska, D. Kotłowska.
Po mszy uczniowie udali się do budynku gimnazjum na spotkanie z wychowawcami, zaś uczniowie klas I swój pierwszy dzień w nowej szkole spędzili na dłuższym spotkaniu z dyrekcją i nowymi wychowawcami.W trakcie inauguracji dyr. K.Bistroń przypomniał wszystkim zgromadzonym o 70-rocznicy wybuchu II wojny światowej, przedstawił nowych pracowników szkoły oraz poinformował, iż obecny rok szkolny poświęcony będzie życiu i twórczości Jana Rompskiego. Na zakończenie pan dyrektor życzył nauczycielom i młodzieży solidnej i wytrwałej pracy oraz samych sukcesów.

G.K.