„Wernisaż wystawy fotograficznej w luzińskim Gimnazjum”
19 marca 2009r. w Dniu Jedności Kaszubów w Gimnazjum Publicznym im. Pisarzy Kaszubsko – Pomorskich w Luzinie odbyło się otwarcie Wystawy Fotograficznej zatytułowanej: „KASZUBY – PIĘKNA KRAINA JEZIOR, RZEK I LASÓW”.
Autorem zdjęć jest Andrzej Michalczyk, wieloletni kajakarz, autor książek o kajakarstwie, honorowy przewodniczący Komisji Turystyki Kajakowej PTTK Ziemi Gdańskiej.
Wystawa była wspólnym przedsięwzięciem Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie, Społeczności Gimnazjum im. Pisarzy Kaszubsko – Pomorskich w Luzinie, oraz Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego Oddział w Luzinie Zaproszeni goście z podziwem przypatrywali się pracom Pana Andrzeja, przedstawiającym piękno kaszubskich lasów, rzek i jezior, tym bardziej, że zdjęcia wykonane zostały kilkadziesiąt lat temu.
Wernisaż upłynął w miłej atmosferze, przy przyśpiewkach Pań z Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały także poczęstunek.
Było nam bardzo miło gościć w swoich progach Pana Andrzeja Michalczyka, autora zdjęć.
To prawdziwy pasjonat, oraz jak mawiają najlepszy fotograf wśród kajakarzy i najlepszy kajakarz, wśród fotografów.
W ciągu najbliższego miesiąca wystawa jest dostępna dla uczniów Gimnazjum i gości odwiedzających szkołę. Wszyscy z zainteresowaniem przyglądają się fotografiom pięknej kaszubskiej natury.

K. H.