BROŃ SIĘ, NIE TRAĆ WIARY
Dnia 29 stycznia 2009 r. w Gimnazjum Publicznym im. Pisarzy Kaszubsko –Pomorskich w Luzinie, z programem o charakterze profilaktyki wystąpił Piotr Lubertowicz, ceniony gitarzysta, współpracownik Dżemu i Lady Pank.
Przed laty wyszedł zwycięsko z walki z narkotykami, dziś przestrzega przed nimi młodzież.
Poprzez muzykę opowiada o swoim życiu, walce z kalectwem i narkotykami.
Piotr Lubertowicz przeszedł w swoim życiu bardzo wiele i potrafi w doskonały sposób przekazać uczniom swoje doświadczenia. Świadom wielu pokus czyhających na młodzież zawarł w swej twórczości głębokie przesłanie: „Broń się, nie trać wiary”.
Zdaniem gitarzysty nałóg to śmierć za życia.
Jego występy to spójne dzieło traktujące o narkotykach, alkoholizmie, przemocy, samotności, stresie a także niezaradności życiowej.
Bardzo szybko nawiązał kontakt z młodzieżą. Podczas spotkania na twarzach młodych ludzi można było zauważyć powagę i skupienie Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem, tym bardziej, że jego muzyka stanowi zapis osobistych przeżyć, tęsknot i marzeń.
Każdy, kto miał okazję uczestniczyć w jego koncercie, miał świadomość uczestnictwa w czymś wielkim, o głębokim podłożu moralnym i etycznym.
Myślę, że po wysłuchaniu historii Piotra młodzi ludzie zastanowią się nad sensem i jakością swojego życia.

K. Hewelt